Czy butelka filtrująca jest bezpieczna?

Jak filtrować wodę domowym sposobem
Jak filtrować wodę domowym sposobem?
18 listopada, 2020
gdzie kupić dzbanki filtrujące
Gdzie kupić dzbanki filtrujące?
18 listopada, 2020
Pokaż wszystkie

Czy butelka filtrująca jest bezpieczna?

czy butelka filtrująca jest bezpieczna

Wygoda, ekonomia i dbałość o środowisko- tak w największym skrócie można opisać trzy największe zalety używania butelek filtrujących Dafi. Butelkę z filtrem możesz zabrać wszędzie i wszędzie mieć pod ręką świeżą i czystą wodę- wystarczy jedynie kran, z którego napełnisz butelkę. Czy filtrowanie w butelkach jest zdrowe i na co zwrócić uwagę podczas zakupu butelki?

Postaw na sprawdzoną markę. Dafi i dzbanki filtrujące

Tylko znane i sprawdzone marki butelek, jak np. Dafi, są w stanie zadbać o najwyższy stopień bezpieczeństwa swoich produktów. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta- bo je na to stać. By produkt był dobrze zbadany i składał się z najlepszych materiałów, musi być poddany wielu analizom, a to po prostu kosztuje. Butelki Dafi poddawane są wieloetapowej kontroli jakości, a to po to, by klient wiedział, że używanie butelki jest zdrowe i bezpieczne. Jak wygląda taka kontrola jakości? Wszystko zaczyna się w laboratoriach Dafi- to tam szczegółowym badaniom i analizom poddawane są tworzywa, z których tworzone są butelki filtrujące. Tworzywa te są sprawdzane nie tylko przez Dafi, ale i przez niezależne instytucje i laboratoria, a ich opinia jest w całym procesie najbardziej kluczowa. Po analizach następuje produkcja butelek- każdy element butelki poddawany jest ocenie przez pracownika w oparciu o kartę technologiczną. Wszelkie wnioski są umieszczane na tzw. karcie autokontroli. Następnie pracownicy Dafi wykonują montaż kolejnych elementów butelki, następnie butelki są pakowane i wysyłane, a czuwa nad tym wszystkim dział kontroli jakości. Pracownicy tego działu regularnie sprawdzają butelki pod każdym kątem, a do sprawdzenia wybierają zawsze losowe produkty z danej partii wytworzonych butelek. Po tak wieloetapowej kontroli butelka może w końcu zagościć na sklepowej półce, a następnie w rękach klienta.

Butelka filtrująca bez bisfenolu A

Wybierając butelki z filtrem, ale i inne opakowania, w których zamknięta jest żywność czy napoje, sprawdzajcie zawsze czy są one wykonywane bez użycia bisfenolu A. Marka zazwyczaj pochwali się taką informacją, bo to bardzo istotne. Butelki filtrujące Dafi są pozbawione bardzo toksycznego bisfenolu A jak i ftalanów. Bisfenol A został odkryty w 1891 roku. Pod nazwą BPA, kryje się jego związek chemiczny grupy fenoli o nazwie 2,2-bis(p-hydroksyfenylo) propan. Jak wskazują badania nad bisfenolem A, ma on bardzo zły wpływ na metabolizm człowieka- efektem działania bisfenolu jest otyłość, może też prowadzić do powstania cukrzycy, a nawet bezpłodności. Butelka Dafi uzyskała prestiżowy certyfikat Hamilton Poland, w którym potwierdzono, że butelka Dafi, mimo że wytworzona z tworzywa PET (mylnie kwalifikowanego jako jednorazowe) jest całkowicie bezpieczna dla konsumenta oraz jest przeznaczona do kontaktu z żywnością (wodą).

Butelka z filtrem – produkt wielokrotnego użytku

W czasach, gdy mamy już niebagatelny problem z tym co jednorazowe i zaśmiecające naszą planetę, zdecydowanie trzeba stawiać na rzeczy wielokrotnego użytku. A taka właśnie jest butelka z filtrem – alternatywa dla kupowania wody w jednorazowych butelkach z plastiku. 1 filtr zastępuje aż 300 półlitrowych butelek, dzięki czemu do środowiska nie trafia prawie 27 kg plastiku rocznie.