Gdzie kupić dzbanki filtrujące?

czy butelka filtrująca jest bezpieczna
Czy butelka filtrująca jest bezpieczna?
18 listopada, 2020
co wiesz o filtrach do wody
Co wiesz o filtrach do wody?
18 listopada, 2020
Pokaż wszystkie

Gdzie kupić dzbanki filtrujące?

gdzie kupić dzbanki filtrujące

Cieszy fakt, że jako Polacy z roku na rok zmieniamy swoje przyzwyczajenia i tyczy się to także zmiany nawyków na lepsze, jeśli idzie o picie wody. Do tej pory uwielbialiśmy słodzone, gazowane napoje, ale skuteczne kampanie prozdrowotne i samoświadomość sprawiły, że zdecydowanie zaczęliśmy weryfikować to, co pijemy i co podajemy do picia swoim pociechom. Cieszy też to, że staramy się wodę filtrować, a nie kupować kolejnych i kolejnych zgrzewek wody w plastikowych butelkach. W czym filtrować wodę i gdzie zaopatrzyć się można w odpowiednie urządzenia filtrujące?

Dzbanki i butelki z filtrami

Dzbanek czy butelka to jednorazowy koszt, który zwraca się już w pierwszym miesiącu użytkowania. Średnia cena dzbanka to jakieś 50 zł (są tańsze i droższe), do tego dochodzi zakup nowego filtra co 4 tygodnie w kwocie około kilkunastu złotych (12-15 zł). Jeśli zsumujemy te koszty, a później obliczymy sobie, ile w skali miesiąca przeznaczylibyśmy na wodę w butelkach jednorazowych, mniejsze koszty eksploatacyjne będą zawsze po stronie dzbanków. Korzystanie z dzbanków czy z butelek filtrujących jest banalnie proste i bardzo wygodne- wystarczy do nich nalać wody kranowej, a resztę robi sam dzbanek czy butelka- mi finalnie pijemy wodę czystą i smaczną. Cała filtracja trwa nie więcej niż 2- 2,5 minuty, woda jest gotowa do spożycia, nie trzeba jej przegotowywać i studzić. Producenci (w tym Dafi) starają się także o to, by dzbanki i butelki były atrakcyjne, jeśli chodzi o ich wygląd. Dlatego też można przebierać wśród różnych kształtów dzbanków oraz w kolorystyce ich pokryw- to sprawia, iż każdy według swojego gustu może dobrać coś odpowiedniego do stylu swojej kuchni czy jadalni.

Gdzie kupić dzbanki Dafi?

Dzbanki z filtrami jak i same filtry można dziś kupić całkiem bez problemu, ponieważ ich dystrybucja działa na szeroką skalę tak stacjonarnie jak i online. W Internecie dzbanki Dafi można kupić na oficjalnej stronie producenta, tj. www.sklep.dafi.pl. Jeśli jednak zależy nam na dokładnym obejrzeniu dzbanka przed zakupem i wolimy robić zakupy stacjonarnie, wtedy dzbanek możemy kupić np. w takich dużych sieciach jak:

– Biedronka, –

– BricoMarche,

– E.Leclerc,

– Kaufland,

– LeroyMerlin,

– MediaMarkt,

– Media Expert,

– OBI,

– PSB Mrówka,

– Rossmann,

– RTV EURO AGD,

– Stokrotka.

Często dzbanki czy butelki Dafi dostępne są także w mniejszych sklepach, zawsze odpowiednio wyeksponowane i na pewno nie ma możliwości przeoczenia tego, gdzie się znajdują.

Niemniej ważną informacją jak ta, gdzie kupić dzbanek, jest także ta gdzie można wyrzucić zużyty filtr. Marka Dafi stara się brać odpowiedzialność za środowisko, dlatego też stare filtry- z dzbanków jak i z butelek- wyrzucać można do specjalnie przygotowanych przez Dafi kontenerów. Filtry trafiają oczywiście do recyclingu, czyli do ponownego przetworzenia i wykorzystania. Kontenery takie znaleźć można w takich miastach jak:

– Kielce (Galeria ECHO, AUCHAN i salon firmowy Dafi),

– Warszawa (OBI na Radzymińskiej),

– Lublin (E. Leclerc),

– Bydgoszcz (LeroyMerlin),

– Kraków (OBI),

– Zielona Góra (Carrefour),

– Katowice (OBI),

– Szczecin i Gdańsk (E.Leclerc),

– Radom (OBI).